Barón de Ley Rosado
Tempranillo.
De rosado van Barón de Ley geurt intens en smaakt elegant naar eerlijk rood fruit: rode bessen, aardbei en framboos. Een prachtig aperitief of een ideale begeleider van lichte gerechtjes.
Een prachtig aperitief of een ideale begeleider van lichte gerechtjes.
Weetje: De wijnen van Baron de Ley rijpen in de kelders van het prachtige klooster dat in 1548 door de graaf van Eguia was gebouwd als fort op de grens tussen de toenmalige koninkrijken van Castele en Navarra.
Kleur | Rosé |
---|---|
Jaar | 2023 |
Alcohol % | 12,5 |
Kenmerk | Vegan |
Inhoud | 0,75 |
Land | Spanje |
Wijnhuis | Barón de Ley |
Druivensoort | Tempranillo |
Gerecht | Salades |
Kenmerk | Medium-body |
Spijs | Een prachtig aperitief of een ideale begeleider van lichte gerechtjes. |
Streek | Rioja |
Gebied | La Rioja |
Domein | Barón de Ley werd in 1985 opgericht door een team van ervaren wijnprofessionals uit Rioja dat een nieuw type wijnhuis wilde opzetten, met een voor de regio geheel nieuwe aanpak. Het voormalige klooster met 90 hectare land bood hun de kans om wijnen te maken van druiven uit eigen wijngaarden. Bijzonder, want in Rioja zijn de meeste wijngaarden zijn nog altijd in handen van druivenboeren die hun druiven aan de wijnhuizen verkopen. Barón de Ley is befaamd om zijn Reserva-wijnen: krachtig, geconcentreerd en complex, maar ook fruitgedomineerd en daardoor aantrekkelijk voor een brede groep wijndrinkers. Met autochtone druiven zoals garnacha, graciano, maturana en garnacha blanca naast tempranillo blijft Barón de Ley trouw aan zijn roots, maar verbreed het de mogelijkheden om nieuwe, onderscheidende wijnen te maken. De wijnen van Barón de Ley zijn 100% Rioja, maar hebben stuk voor stuk een eigentijds karakter. |
Verpakking | 6 flessen in een doos, 0,75 liter |
Expo | Het klimaat is gematigd, met zowel invloeden van de Atlantische Oceaan als de Middellandse Zee. |
Vini | Nadat de rijpe tempranillo met de hand is geplukt gaan de ontsteelde vruchtjes na een tweede handmatige selectie voor schilinweking gedurende 8 uur op gekoelde tanks. Dat is precies voldoende tijd om deze rosé de juiste bleekrode kleur te geven. Vervolgens gat het sap voor alcoholische gisting op roestvrijstaal bij een temperatuur van 19º Celsius zodat alle prettige aroma’s in de wijn terecht kunnen komen. De rosado van Barón de Ley geurt intens en smaakt elegant naar eerlijk rood fruit: rode bessen, aardbei en framboos. Een prachtig aperitief of een ideale begeleider van lichte gerechtjes. |
No Related Posts
-
Lavila Chardonnay€ 8,65
-
verzendkosten€ 7,50
-
Fredavelle Jeroboam (3 Liter)€ 89,95
-
Favoriete RIOJA wijnen - proefdoosAanbiedingsprijs € 90,95 Normale prijs € 97,65
Over ons
Favorietewijn.nl behoort tot Wijnkoperij van Leeuwen dat al sinds 1969 kwaliteitswijnen levert. U treft op Favorietewijn.nl een uitgebreide selectie aan van kwaliteitswijnen die wij leveren aan particulieren, evenementen en horeca.
Favorietewijn.nl heeft zich er op gericht om enkel speciale wijnen van de hoogste kwaliteit aan te bieden die geselecteerd zijn op basis van een schat aan ervaring. Wij selecteren de wijnen op basis van prijs, druifsoort, land en eventueel ook de gelegenheid. Hierdoor kunnen wij veel goede wijnen tegen een betaalbare prijs aanbieden.
Snel naar
Contact
location_on | Favoriete Wijn |
Lijnbaan 3G | |
2352 CK Leiderdorp | |
Nederland |
071 589 85 84 | |
info@favorietewijn.nl |